Jak dojechać

Łącznie użytkowników: 7
Najnowszy użytkownik: Artur Chomiuk

Katolickie Liceum najlepsze!
Sesja maturalna 2017/2018 dobiegła w naszej szkole końca. Miło nam poinformować, że wszyscy uczniowie uzyskali świadectwa maturalne, czyli zdali egzaminy z przedmiotów obowiązkowych.
Od wprowadzenia formuły egzaminów zewnętrznych (od 2005 r.) w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym utrzymuje się więc 100-procentowa zdawalność.
Gratulujemy Absolwentom, ich Rodzicom i naszym Nauczycielom.

Zestawienie wyników maturalnych szkół miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego → bp24.pl

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
W piątek 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018, które rozpoczęło się mszą świętą w kościele bł. Honorata w Białej Podlaskiej. Dalsza jego część odbyła się w auli KLO. Ksiądz dyrektor Wiesław Mućka wraz z wicedyrektorem Cezarym Marczewskim i wychowawcami wręczyli uczniom nagrody i dyplomy za wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe i bardzo dobre zachowanie. Zostali również docenieni uczniowie, którzy uzyskali 100% frekwencję, reprezentowali szkołę w różnych konkursach przedmiotowych oraz brali czynny udział w życiu szkoły. Po uroczystości wychowawcy klas spotkali się ze swoimi wychowankami na rozdaniu świadectw szkolnych.
Najlepsze wyniki w nauce uzyskali:
1. Zuzanna Topyłło, kl. Ib - Nagroda Prezesa Rady Ministrów
2. Piotr Demidowicz, kl. IIb - Nagroda Biskupa
3. Maksymilian Turuk, kl. Ia - Nagroda Dyrektora

Klasa 2a nad Bugiem
18-20 czerwca klasa 2a wyjechała na wycieczkę rowerową do Serpelic. Pierwszego dnia pokonali trasę liczącą 35 km. W tym samym dniu przesiedli się z rowerów na kajaki i Bugiem przepłynęli 20 km z Serpelic do Kózek. Drugiego dnia udali się do pobliskiego miasteczka Mielnik, położonego nad samym Bugiem, w którym zwiedzili kopalnię kredy, wdrapali się na wieżę widokową i Wzgórze Zamkowe, skąd rozpościera się przepiękny widok na okolicę. Jadąc do Mielnika musieli przeprawić się promem przez rzekę. Tego samego dnia po obiedzie uczniowie udali się do pobliskiego parku linowego. Wieczór spędzili przy ognisku, a w okolicach godziny 22 urządzili nocne podchody. Ostatniego dnia młodzież udała się na plażę w Serpelicach. Tam największą atrakcją była rozgrywka w Archery Tag. Uczniowie szczęśliwie dotarli do domów po 2,5-godzinnej drodze powrotnej. Fotorelacja

Bialska Liga Młodych Przedsiębiorców
W roku szkolnym 2017/2018 po raz kolejny odbył się projekt z zakresu edukacji ekonomicznej realizowany przez Katedrę Ekonomii i Zarządzania PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, współfinansowany przez Narodowy Bank Polski pt. „Bialska Liga Młodych Przedsiębiorców”. Do konkursu przystąpiło dziewięcioro naszych uczniów. Lidze towarzyszyła seria spotkań z przedsiębiorcami i wykłady z zakresu ekonomii. Konkurs składał się z 6 etapów i trwał od listopada 2017 r. do maja 2018 r. Podczas podsumowania wyników spośród 32 uczestników wyłoniono najlepszych. III miejsce zajął uczeń KLO Maksymilian Turuk (kl. Ia). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Uroczyste zakończenie roku szkolnego KLO
odbędzie się 22 czerwca 2018 r. o godz. 9.00 w auli liceum.
Następnie wychowawcy klas spotkają się z uczniami
w poszczególnych salach.

Przed uroczystością szkolną
zapraszamy wszystkich na mszę św.,
która zostanie odprawiona o godz. 8.00
w kościele bł. Honorata przy ul. Terebelskiej.

Program "Dobry Start"
1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”…

Młodzież w akcji, czyli AKCJONIZM w KLO!
Podsumowaniem zajęć z wiedzy o kulturze , jak co roku, są akcje plastyczne w wykonaniu uczniów klas pierwszych. Tak było w czwartek 7 czerwca 2018 roku. Zdjęcia

Mazury 2018

Klasy pierwsze i drugie w Warszawie
Nasi uczniowie wiedzą, że „Wędrówką jedną życie jest człowieka”, dlatego też oprócz nauki w szkole cenią wycieczki i wyjazdy edukacyjne. Drugoklasiści udali się do Teatru Narodowego na inscenizację Mickiewiczowskich „Dziadów” w reżyserii E. Nekrošiusa z wybitną rolą Grzegorza Małeckiego jako Gustawa-Konrada. Pierwszoklasiści natomiast obejrzeli wspaniały spektakl „Piloci” w Teatrze Muzycznym Roma.
W ramach wycieczek uczniowie zwiedzili również: Muzeum Życia w Komunie - Czar PRL i Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.
Najnowsze zdjęcia z Galerii
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana

Nie możesz się zalogować?
Warto zajrzeć