BohaterON - wcz histori!
Po raz kolejny, w ramach akcji BohaterON – wcz histori! uczniowie klasy IIb wraz z wychowawczyni napisali i wysali kartk z podzikowaniem do wybranego Powstaca Warszawskiego.
BohaterON – wcz histori! jest to oglnopolska kampania o tematyce historycznej majca na celu upamitnienie i uhonorowanie uczestnikw Powstania Warszawskiego poprzez wysanie im bezpatnych kartek dystrybuowanych na terenie caego kraju. W dwch poprzednich edycjach kampanii Polacy wysali do Powstacw Warszawskich a 215 507 kartek i listw. Co trzecia wysana w II edycji akcji kartka bya skierowana do konkretnego uczestnika walk o stolic. Dziki zaangaowaniu tysicy nadawcw pocztwek udao si poczy pokolenia i sprawi nieoczekiwan rado Adresatom korespondencji.

Zajcia z wychowania fizycznego
UWAGA!
Pierwsze zajcia fakultetywne z wychowania fizycznego odbd si:

17.09.2018 r. (poniedziaek)
• g. 14.35-16.05 – siownia dziewczt (siownia w KLO);
• g. 14.35-16.05 – fitness (aula KLO);
• g. 14.45-16.15 – zespoowe gry sportowe (hala przy SP im. J. Korczaka na ul. Kasztanowej 6);
• g. 15.00-16.30 - kulturystyka (siownia przy Katolickim Gimnazjum na ul. Wyszyskiego 53/55).
19.09.2018 r. (roda)
• g. 14.35-16.05 – taekwondo (aula KLO)

Statut KLO
Statut Katolickiego Liceum Oglnoksztaccego
im. Cypriana Norwida w Biaej Podlaskiej
obowizujcy od 1 wrzenia 2018 r. → pobierz

Stypendia i zasiki szkolne na rok szkolny 2018/2019
Miejski Orodek Pomocy Spoecznej informuje:
Wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego na rok szkolny 2018/2019 przyjmowane s od 27.08.2018 r.:
- w wersji elektronicznej za porednictwem e-PUAP /mopsbp/skrytka_ESP
- w wersji papierowej w Miejskim Orodku Pomocy Spoecznej w Biaej Podlaskiej ul. Pisudskiego 24, w dni robocze od poniedziaku do pitku w godz. 7.30 – 17.00 p. nr 6.
Terminy skadania wnioskw: dla uczniw szk do 15 wrzenia 2018 r., dla suchaczy kolegiw pracownikw sub spoecznych do 15 padziernika 2018 r.
Wicej informacji pod linkiem http://www.mops-bialapodlaska.pl/?id=artykuly&ktory=298

Wielka Rozgrzewka przed Narodowym Czytaniem
7 wrzenia o godzinie 12.30 w budynku Katolickiego Liceum przy ul. Janowskiej odbya si Wielka Rozgrzewka przed Narodowym Czytaniem Przedwionia. W czytaniu najwaniejszej powieci Stefana eromskiego uczestniczya dyrekcja szkoy wraz z nauczycielami, uczniowie Katolickiego Liceum z wczonymi oddziaami gimnazjalnymi oraz absolwenci szkoy. Spotkanie zostao poprzedzone wprowadzeniem do biografii wybitnego pisarza. Fragmentom lektury towarzyszyy ilustracje i zdjcia z epoki. Niektrzy spord czytajcych wystpili w strojach stylizowanych na „lata dwudzieste, lata trzydzieste...”. Wydarzenie wpisuje si w cykl dziaa podjtych w celu uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polsk niepodlegoci. Fotorelacja

Rozpoczcie roku szkolnego
3 wrzenia 2018 r. zapraszamy na
rozpoczcie roku szkolnego 2018/2019.
O godz. 8.00 odbdzie si msza w. w kociele
b. Honorata przy ul. Terebelskiej.
Nastpnie spotkania wychowawcw klas z uczniami
w poszczeglnych salach.

Wykaz podrcznikw
klasa I
klasa II
klasa III

Katolickie Liceum najlepsze!
Sesja maturalna 2017/2018 dobiega w naszej szkole koca. Mio nam poinformowa, e wszyscy uczniowie uzyskali wiadectwa maturalne, czyli zdali egzaminy z przedmiotw obowizkowych.
Od wprowadzenia formuy egzaminw zewntrznych (od 2005 r.) w Katolickim Liceum Oglnoksztaccym utrzymuje si wic 100-procentowa zdawalno.
Gratulujemy Absolwentom, ich Rodzicom i naszym Nauczycielom.

Zestawienie wynikw maturalnych szk miasta Biaa Podlaska i powiatu bialskiego → bp24.pl

Zakoczenie roku szkolnego 2017/2018
W pitek 22 czerwca odbyo si uroczyste zakoczenie roku szkolnego 2017/2018, ktre rozpoczo si msz wit w kociele b. Honorata w Biaej Podlaskiej. Dalsza jego cz odbya si w auli KLO. Ksidz dyrektor Wiesaw Muka wraz z wicedyrektorem Cezarym Marczewskim i wychowawcami wrczyli uczniom nagrody i dyplomy za wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe i bardzo dobre zachowanie. Zostali rwnie docenieni uczniowie, ktrzy uzyskali 100% frekwencj, reprezentowali szko w rnych konkursach przedmiotowych oraz brali czynny udzia w yciu szkoy. Po uroczystoci wychowawcy klas spotkali si ze swoimi wychowankami na rozdaniu wiadectw szkolnych.
Najlepsze wyniki w nauce uzyskali:
1. Zuzanna Topyo, kl. Ib - Nagroda Prezesa Rady Ministrw
2. Piotr Demidowicz, kl. IIb - Nagroda Biskupa