Jak dojechać

Konto szkoły

Łącznie użytkowników: 7
Najnowszy użytkownik: Artur Chomiuk

VI Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego 2018
9 marca br. nasi uczniowie wystąpili w VI Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym przez Katolickie Liceum w Siedlcach. Rywalizowali z Katolickimi Liceami z Siedlec, Garwolina, Sokołowa Podlaskiego i Mińska Mazowieckiego. Był to nasz czwarty turniej. Obie drużyny zajęły trzecie miejsca. Nasza uczennica Kasia Hołownia została królem strzelców w rywalizacji dziewcząt i otrzymała indywidualną nagrodę. Gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejny turniej za rok. Fotorelacja

Nasi uczniowie w finale konkursu "Bialski Talent"
2 marca 2018 roku odbył się finał konkursu „Bialski Talent”. Do ostatniego etapu zakwalifikowali się nasi uczniowie. Na scenie wystąpili: Julia Korpysz z bratem Mikołajem oraz zespół Hard Gock, w którego składzie znaleźli się: Julia Daniluk i Mikołaj Bochenek. Obszerna fotorelacja dostępna jest na stronie biala24.pl. Zdjęcia dla portalu wykonał również nasz uczeń Mateusz Stasiuk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Akcja charytatywna
Czas świąt Bożego Narodzenia zazwyczaj skłania nas do głębszych refleksji nad swoim życiem lub okazania komuś krztyny dobroci. W tym roku narodził się pomysł na pomoc osobom bezdomnym, które często w tym okresie borykają się z problemem, jakim jest okropny chłód. Przez prawie cały styczeń w naszym liceum trwała zbiórka ubrań, które następnie 26 stycznia 2018 r. zostały przekazane bialskiej noclegowni na ul. Kąpielowej 11. W akcji wzięły udział klasy Ia i Ib. Wszystkim zaangażowanym w to dzieło serdecznie dziękujemy.

Doradztwo zawodowe
Dnia 26 stycznia odbyły się zajęcia z doradztwa zawodowego dla pierwszoklasistów. Prowadziła je Pani Halina Zacharuk - psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. Spotkanie obejmowało dyskusje, pracę w grupie oraz indywidualne testy zdolności. Zajęcia te miały na celu pomóc uczniom w wyborze kierunku kształcenia, zawodu oraz planowania kariery zawodowej. Dziękujemy za spotkanie.

Komunikat
Informujemy, że kancelaria KLO w okresie ferii będzie nieczynna. Sprawy dotyczące liceum prosimy kierować do kancelarii KG przy ul. Wyszyńskiego 53/55 (tel. 833440369).

Studniówka 2018
Studniówka KLO w obiektywie fotoreporterów portalu biala24.pl

Edukacja prawna
W pierwszym tygodniu stycznia w naszej szkole odbyły się spotkania z Panem Piotrem Marczyńskim - Sędzią z Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej, w których uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich. Pan Sędzia opowiadał o swojej codziennej pracy w sądzie. Poruszył sprawy związane z przestępczością młodych osób i odpowiedzialnością prawną za czyny karalne. Tematyka prawna wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów. Młodzież z zaciekawieniem słuchała o sprawach karnych z sali sądowej. Przytoczone przykłady rozpraw uświadomiły uczniom konsekwencje zachowań, które mogą zaprowadzić na ławę oskarżonych. Dziękujemy za spotkanie.

Nasza szkoła ponownie wśród 500 najlepszych liceów
W ogłoszonym przez Perspektywy XX Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników na rok 2018 Katolickie Liceum zajęło:
3. miejsce wśród liceów bialskich;
29. miejsce wśród szkół województwa lubelskiego;
497. miejsce w Polsce.
Dzięki osiągnięciom naszych uczniów i nauczycieli w roku 2017 KLO ma prawo używać honorowego tytułu BRĄZOWEJ SZKOŁY 2018.

Spotkanie opłatkowe
W ostatni dzień przed przerwą świąteczną, 22 grudnia cała społeczność KLO zebrała się w auli szkolnej, aby wspólnie przeżyć święto narodzenia Pana Jezusa. Uczniowie przygotowali jasełka. Całość przeplatana była pięknymi kolędami tworzącymi niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Po przedstawieniu wszyscy pomodlili się razem, a następnie każdy miał okazję złożyć sobie życzenia i przełamać się opłatkiem. Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do sal, aby we własnym gronie porozmawiać i wspólnie pośpiewać kolędy. Zdjęcia
Najnowsze zdjęcia z Galerii
Kalendarz KLO 2017/2018
Broszura MEN
Olimpiady 2017/2018
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana

Nie możesz się zalogować?
Warto zajrzeć