Jak dojechać

Najnowszy użytkownik: Artur Chomiuk

Targi Edukacyjne 2018
Drodzy Gimnazjaliści,

serdecznie zapraszamy Was na Targi Edukacyjne „Bialski GPS na edukację i zawód”, podczas których będziecie mogli zapoznać się z ofertą naszego liceum na rok szkolny 2018/2019.
Wydarzenie odbędzie się 24 kwietnia w hali sportowej IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej przy ul. Akademickiej 8 w godzinach 10.00-14.00.
Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska i nawiązania rozmowy z uczniami KLO.

Akcja charytatywna

Organizacja rekolekcji wielkopostnych w KLO:
27 marca (wtorek)
8.00-11.35 – 4 godziny lekcyjne według planu zajęć lekcyjnych;
12.00-14.30 – rekolekcje w kościele bł. Honorata.
28 marca (środa)
8.00-10.35 – rekolekcje w kościele bł. Honorata;
10.50-13.25 – 4, 5, 6 godz. lekcyjna według planu lekcji.
Obecność uczniów na rekolekcjach jest obowiązkowa.

Akcja charytatywna - zbiórka żywności
10 marca uczennice naszej szkoły, już po raz kolejny wzięły udział w charytatywnej akcji zbiórki żywności dla osób potrzebujących, organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wśród wolontariuszek znalazły się uczennice klasy Ib: Czmyr Karolina, Hasiuk Gabriela, Terpiłowska Dominika, Żuk Paulina, Woroszyło Wiktoria, Kozak Martyna, Flisińska Julia, Kozłowska Karolina, Szydłowska Monika, Topyłło Zuzanna oraz uczennica klasy IIa Makarewicz Barbara. Poświęcając swój wolny, sobotni czas dziewczęta z ogromnym zaangażowaniem przekonywały klientów sklepu „Lidl” do dzielenia się z potrzebującymi produktami spożywczymi. Efektem, ich jakże skutecznych działań, były dwa duże kontenery wypełnione po brzegi żywnością, która tuż przed świętami zostanie przekazana przez Centrum Wolontariatu potrzebującym.
Dziękujemy naszym uczennicom za zaangażowanie oraz udział w tak szlachetnej i potrzebnej akcji.

VI Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego 2018
9 marca br. nasi uczniowie wystąpili w VI Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanym przez Katolickie Liceum w Siedlcach. Rywalizowali z Katolickimi Liceami z Siedlec, Garwolina, Sokołowa Podlaskiego i Mińska Mazowieckiego. Był to nasz czwarty turniej. Obie drużyny zajęły trzecie miejsca. Nasza uczennica Kasia Hołownia została królem strzelców w rywalizacji dziewcząt i otrzymała indywidualną nagrodę. Gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejny turniej za rok. Fotorelacja

Nasi uczniowie w finale konkursu "Bialski Talent"
2 marca 2018 roku odbył się finał konkursu „Bialski Talent”. Do ostatniego etapu zakwalifikowali się nasi uczniowie. Na scenie wystąpili: Julia Korpysz z bratem Mikołajem oraz zespół Hard Gock, w którego składzie znaleźli się: Julia Daniluk i Mikołaj Bochenek. Obszerna fotorelacja dostępna jest na stronie biala24.pl. Zdjęcia dla portalu wykonał również nasz uczeń Mateusz Stasiuk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Akcja charytatywna
Czas świąt Bożego Narodzenia zazwyczaj skłania nas do głębszych refleksji nad swoim życiem lub okazania komuś krztyny dobroci. W tym roku narodził się pomysł na pomoc osobom bezdomnym, które często w tym okresie borykają się z problemem, jakim jest okropny chłód. Przez prawie cały styczeń w naszym liceum trwała zbiórka ubrań, które następnie 26 stycznia 2018 r. zostały przekazane bialskiej noclegowni na ul. Kąpielowej 11. W akcji wzięły udział klasy Ia i Ib. Wszystkim zaangażowanym w to dzieło serdecznie dziękujemy.

Doradztwo zawodowe
Dnia 26 stycznia odbyły się zajęcia z doradztwa zawodowego dla pierwszoklasistów. Prowadziła je Pani Halina Zacharuk - psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. Spotkanie obejmowało dyskusje, pracę w grupie oraz indywidualne testy zdolności. Zajęcia te miały na celu pomóc uczniom w wyborze kierunku kształcenia, zawodu oraz planowania kariery zawodowej. Dziękujemy za spotkanie.

Komunikat
Informujemy, że kancelaria KLO w okresie ferii będzie nieczynna. Sprawy dotyczące liceum prosimy kierować do kancelarii KG przy ul. Wyszyńskiego 53/55 (tel. 833440369).
Najnowsze zdjęcia z Galerii
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana

Nie możesz się zalogować?
Warto zajrzeć