"Warto by Polakiem"
12 padziernika br. w naszej szkole w ramach obchodw 100. rocznicy odzyskania Niepodlegoci przez Polsk odby si pierwszy etap konkursu Warto by Polakiem - test wiedzy historycznej z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodlegoci. Konkurs organizowany jest przez Kurier Lubelski. Partnerami akcji s: Kuratorium Owiaty, oddzia Instytutu Pamici Narodowej, Lubelski Urzd Wojewdzki oraz Zakady Azotowe "Puawy". W eliminacjach szkolnych udzia wzio 15 uczniw KLO, ktrzy musieli rozwiza test skadajcy si z 40 pyta.
Do finau wojewdzkiego zakwalifikowali si:
Aleksandra Czech, kl. Ia
Sylwia Nowak, kl. Ia
Gabriela Bogusz, kl. Ia
Igor Kempiski, kl. IIb

Wszystkim biorcym udzia w Konkursie serdecznie dzikujemy, a zwycizcom gratulujemy i yczymy powodzenia w finale, ktry odbdzie si 7 listopada 2018 r. w Lubelskim Urzdzie Wojewdzkim.

Samorzd Uczniowski
10 padziernika br. w Katolickim Liceum odbyy si wybory do Samorzdu Uczniowskiego, ktre byy poprzedzone kampani wyborcz. Kady ucze KLO mia prawo do oddania gosu na 1 z 6 kandydatw. Wypenione karty wyborcy wrzucali do przygotowanej urny. Bezporednio po zakoczeniu wyborw komisja dokonaa obliczenia gosw.
Skad Samorzdu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019 wyglda nastpujco:
Bartosz Jdrzejczyk (IIa) - przewodniczcy
Julia Maleczyk (Ia) - zastpca
Julia Flisiska i Maria Bielecka (IIb) - czonkowie.

Opiekunem SU jest pani Katarzyna Michaowska-Weiner.
Zwycizcom serdecznie gratulujemy oraz dzikujemy pani Kasi za objcie opieki nad uczniami. yczymy owocnej pracy oraz czekamy na wymierne jej efekty!

Akcje charytatywne
21-22 wrzenia br. uczniowie naszej szkoy, jako wolontariusze wzili udzia w akcji Kromka Chleba dla ssiada, ktrej celem bya pomoc osobom cierpicym niedostatek, starszym, samotnym i opuszczonym. W sklepach Biedronka mona byo zostawi w specjalnie oznaczonych plakatami koszach ywno z dugim terminem wanoci. Zebrane produkty zostay przekazane w postaci paczek najbardziej potrzebujcym osobom.

Dzie Patrona
26 wrzenia katolickie szkoy w Biaej Podlaskiej witoway dzie swojego patrona Cypriana Norwida.
Uroczystoci rozpoczto Msz wit w kociele Narodzenia NMP, podczas ktrej uczniowie klas I, IV i VII KSP i klasy I KLO zoyli lubowanie. Po odbytej ceremonii kadra nauczycielska, uczniowie oraz przybyli rodzice udali si do kina Merkury na cz artystyczn przygotowan przez poszczeglne klasy.
Wystpy uczniw czy wsplny temat: ukazanie osoby i twrczoci wybitnego poety, myliciela, patrioty i chrzecijanina. Poszczeglne klasy zrealizoway go jednak w rny sposb...

Akcje charytatywne
Uczennica naszej szkoy - Julia Flisiska po raz kolejny penia funkcj wolontariusza w Dzielnicowym Domu Kultury SM "Czechw" w ramach programu Lato na Czechowie 2018 w lipcu br. Opiekowaa si grupami dziecicymi podczas warsztatw i wycieczek wsppracujc z instruktorami placwki przy dziaaniach merytorycznych, szczeglnie teatralnych i wokalnych. Julia wykazaa si ogromnym zaangaowaniem i kreatywnoci. Jej zrozumienie i ciepo okazywane uczestnikom zaj przyniosy jej uznanie pracownikw DDK SM "Czechw" oraz wielk sympati dzieci. Jestemy dumni, e nasi uczniowie w czasie wolnym udzielaj si w takich akcjach i jednoczenie yczymy wytrwaoci w podobnych dziaaniach.

Dzie Patrona
26 wrzenia 2018 r.

• godz. 9.00 – msza w. ze lubowaniem uczniw klasy pierwszej w kociele pw. Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej,
• po mszy w. przejcie do kina Merkury na cz artystyczna przygotowana przez poszczeglne klasy.

W tym dniu odwoane s wszystkie zajcia lekcyjne.

BohaterON - wcz histori!
Po raz kolejny, w ramach akcji BohaterON – wcz histori! uczniowie klasy IIb wraz z wychowawczyni napisali i wysali kartk z podzikowaniem do wybranego Powstaca Warszawskiego.
BohaterON – wcz histori! jest to oglnopolska kampania o tematyce historycznej majca na celu upamitnienie i uhonorowanie uczestnikw Powstania Warszawskiego poprzez wysanie im bezpatnych kartek dystrybuowanych na terenie caego kraju. W dwch poprzednich edycjach kampanii Polacy wysali do Powstacw Warszawskich a 215 507 kartek i listw. Co trzecia wysana w II edycji akcji kartka bya skierowana do konkretnego uczestnika walk o stolic. Dziki zaangaowaniu tysicy nadawcw pocztwek udao si poczy pokolenia i sprawi nieoczekiwan rado Adresatom korespondencji.

Zajcia z wychowania fizycznego
UWAGA!
Pierwsze zajcia fakultetywne z wychowania fizycznego odbd si:

17.09.2018 r. (poniedziaek)
• g. 14.35-16.05 – siownia dziewczt (siownia w KLO);
• g. 14.35-16.05 – fitness (aula KLO);
• g. 14.45-16.15 – zespoowe gry sportowe (hala przy SP im. J. Korczaka na ul. Kasztanowej 6);
• g. 15.00-16.30 - kulturystyka (siownia przy Katolickim Gimnazjum na ul. Wyszyskiego 53/55).
19.09.2018 r. (roda)
• g. 14.35-16.05 – taekwondo (aula KLO)

Statut KLO
Statut Katolickiego Liceum Oglnoksztaccego