Jak dojechać

Łącznie użytkowników: 7
Najnowszy użytkownik: Artur Chomiuk

Nowy skład Samorządu Uczniowskiego
Dzisiaj, 3 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018. Każdy uczeń KLO miał prawo do oddania głosu na 1 z 8 kandydatów. Wypełnione karty wyborcy wrzucali do przygotowanej urny. Bezpośrednio po zakończeniu wyborów komisja dokonała obliczenia głosów. Frekwencja głosujących wyniosła 70%.
Skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018 wygląda następująco:
Sikorski Jakub (IIa) - przewodniczący
Popławska Karolina (IIb) - zastępca
Kaliszuk Jan (IIa) - członek.

Opiekunem SU jest ks. Piotr Witkowicz.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy ks. Piotrowi za objęcie opieki nad uczniami. Życzymy owocnej pracy oraz czekamy na wymierne jej efekty!

"Norwid. Poezja i dobroć" - prapremiera spektaklu z okazji Dnia Patrona KLO
W Dniu Patrona Katolickiego Liceum (obchodzonego w związku ze 196. rocznicą urodzin Cypriana Norwida) odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele NNMP połączona ze ślubowaniem klas pierwszych oraz prapremiera spektaklu pt. „Norwid. Poezja i dobroć”.
Podczas Mszy Świętej uczniowie poznali nowego dyrektora szkół katolickich w Białej Podlaskiej – księdza Wiesława Mućkę, który po wygłoszonej homilii przyjął ślubowanie uczniów klas pierwszych KLO oraz uczniów nowo utworzonej Katolickiej Szkoły Podstawowej.
Po odbytej ceremonii kadra nauczycielska, uczniowie i zaproszeni goście udali się do kina Merkury na spektakl „Norwid. Poezja i dobroć”. Scenariusz sztuki napisała Julia Korpysz (uczennica klasy maturalnej o profilu humanistycznym) we współpracy z Cezarym Marczewskim, szkolnym polonistą. Występ miał na celu przybliżenie najważniejszych wydarzeń z biografii patrona szkoły — Cypriana Norwida — wielkiego polskiego poety, pisarza, artysty i chrześcijańskiego myśliciela. Dzięki wspaniałej prezentacji multimedialnej wykonanej przez tegoroczną maturzystkę, Monikę Kołodziejczyk, podczas spektaklu widzowie mogli przenieść się w czasie do XIX-wiecznej Warszawy, Londynu, Paryża, Nowego Jorku czy nawet berlińskiego więzienia sprzed prawie dwustu lat...

Dzień Patrona
22 września 2017 r.

godz. 8.45 – zbiórka w kościele pw. Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej,
• godz. 9.00 – msza św. wraz ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych,
• po mszy św. przejście do kina Merkury na Akademię z okazji Dnia Patrona i Jubileuszu 20-lecia KLO.
W tym dniu odwołane są wszystkie zajęcia lekcyjne.

Zajęcia wychowania fizycznego
AKTUALIZACJA HARMONOGRAMU ZAJĘĆ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO (FAKULTETÓW):
KULTURYSTYKA CHŁ. (siłownia przy KG) czwartek g. 14.30-16.00
SIŁOWNIA DZ. (siłownia w KLO) gr. I - poniedziałek g. 14.35-16.05, gr. II - środa g. 14.35-16.05
TAŃCE, FITNESS (aula KLO) gr. I - poniedziałek g. 14.35-16.05, gr. II - środa g. 14.35-16.05
TAEKWON-DO (aula KLO) czwartek g. 13.40-15.10
PŁYWANIE (basen I LO J. I. Kraszewskiego) sobota g. 9.00-10.30

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
4 września 2017 roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2017/2018.

Wraz z jego nadejściem życzymy Gronu Pedagogicznemu, Uczniom i Rodzicom wzajemnej życzliwości, wytrwałości i pozytywnego nastawienia w każdym dniu spędzonym w naszej placówce. Aby szkoła była dla Was miejscem, do którego zawsze z chęcią będziecie przychodzić. Niech ten rok będzie pełen sukcesów, nowych wyzwań i doświadczeń.

Zebranie z rodzicami
Zapraszamy wszystkich rodziców uczniów KLO na zebranie,
które odbędzie się 20 września 2017 r.

godz. 16.30 – spotkanie Dyrekcji z rodzicami uczniów klas I w auli szkolnej, następnie zebranie
z wychowawcami klas w przydzielonych salach:
Ia – s. 31
Ib – s. 26

godz. 17.00 – spotkanie Dyrekcji z rodzicami uczniów klas III w auli szkolnej, następnie zebranie
z wychowawcami klas w przydzielonych salach:
IIIa – s. 34
IIIb – s. 27

godz. 17.30 – spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas II w przydzielonych salach:
IIa – s. 13
IIb – s. 25

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
4 WRZEŚNIA 2017 R.

GODZ. 8.00 – MSZA ŚW. W PARAFII BŁ. HONORATA PRZY UL. TEREBELSKIEJ
NASTĘPNIE SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI W KLO W PRZYDZIELONYCH SALACH:
IA – 31 (mat-fiz, wych. Magdalena Twardowska)
IB – 26 (biol-chem, hum, wych. Dorota Różańska)
IIA – 13
IIB – 25
IIIA – 34
IIIB – 27

Zapraszamy osoby chętne do wzięcia udziału w spektaklu na Dzień Patrona. Spotkanie odbędzie się po godzinach wychowawczych 4 września w auli szkolnej.

Wykaz podręczników na rok szkolny 2017/2018 znajduje się w zakładce Dokumenty.
klasa I

klasa II
klasa III

Katolickie Liceum ze 100-procentową zdawalnością
Sesja maturalna 2016/2017 dobiegła w naszej szkole końca. Miło nam poinformować, że wszyscy uczniowie uzyskali świadectwa maturalne, czyli zdali egzaminy z przedmiotów obowiązkowych.
Od wprowadzenia formuły egzaminów zewnętrznych (od 2005 r.) w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym utrzymuje się więc 100-procentowa zdawalność.
Gratulujemy Absolwentom, ich Rodzicom i naszym Nauczycielom.
Najnowsze zdjęcia z Galerii
Kalendarz KLO 2017/2018
Broszura MEN
Olimpiady 2017/2018
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana

Nie możesz się zalogować?
Warto zajrzeć