Zmiany w planie lekcji
Zmiany w planie zaj lekcyjnych KLO
15 listopada 2018 r. →
pobierz

Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polsk Niepodlegoci w Biaej Podlaskiej
W niedziel 11 listopada w naszym miecie odbyy si uroczystoci, zwizane z 100 rocznic odzyskania przez Polsk Niepodlegoci. O godz. 10.00 w parafii Narodzenia NMP bya celebrowana Msza w. Dzikowalimy Boej Opatrznoci za dar wolnej Polski. Nastpnie poczty sztandarowe i zgromadzeni udali si na Plac Wolnoci. Po odpiewaniu hymnu pastwowego zostay wrczone medale „Pro Patria”, byo przemwienie Prezydenta Miasta Pana Dariusza Stefaniuka oraz niepodlegociowy apel pamici. Na zakoczenie pod pomnikiem Ora oraz pod tablic Marszaa Jzefa Pisudskiego zostay zoone kwiaty. W tym wydarzeniu brali udzia przedstawiciele naszej szkoy z pocztem sztandarowym.

Rekord dla Niepodlegej

Dzie dla Niepodlegej w Katolickim Liceum
Setn rocznic odzyskania niepodlegoci przez Polsk witowano w Katolickim Liceum w pitek, 9 listopada. Tego dnia plan lekcji zosta zastpiony programem sucym upamitnieniu tego niezwykego wydarzenia, ale take integrujcym ca spoeczno szkoln.
W auli KLO odby si konkurs historyczny „Ojcowie niepodlegej Polski – ycie i dziaalno J. Pisudskiego, R. Dmowskiego i J. I. Paderewskiego”. Rywalizoway ze sob druyny z poszczeglnych klas licealnych i gimnazjalnych. Najlepiej z trudnymi pytaniami dotyczcymi wybitnych mw stanu, ktrych przed stu laty poczya idea wolnej Polski, poradzia sobie klasa III b KG...

Zajcia z pywania
UWAGA! Wyremontowana pywalnia przy I LO im. J. I. Kraszewskiego wznawia swoj dziaalno. W zwizku z tym pierwsze zajcia z pywania w ramach 2. i 3. godziny wychowania fizycznego KLO odbd si w sobot 10 listopada br. o godz. 8.45.

witujmy razem 100-lecie odzyskania niepodlegoci!
Dnia 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach witowania 100. rocznicy odzyskania przez Polsk niepodlegoci, wczymy si do oglnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodlegej" i wsplnie zapiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Powstanie setne Szkolne Koo Caritas
Ich celem jest uwraliwianie modych ludzi na drugiego czowieka, na jego potrzeby, na krzywd i cierpienie innych. Mowa o Szkolnych Koach Caritas (SKC) prowadzonych w szkoach przez Caritas Diecezji Siedleckiej. W pitek 09 listopada po Mszy witej o godz. 11:00 w Sanktuarium Boego Miosierdzia przy ul. kard. Wyszyskiego 53/55 w Biaej Podlaskiej na akademii z okazji 100-lecia odzyskania przez Polsk niepodlegoci powstanie setne SKC! Szko, ktra otrzyma ten numer bdzie Katolickie Liceum Oglnoksztacce w Biaej Podlaskiej.
Wicej w artykule pod linkiem → podlasie24.pl

Uczymy si i integrujemy!
6 listopada br. odbyy si niezwyke lekcje jzyka niemieckiego i rosyjskiego. Uczniowie klas drugich pod opiek nauczycieli przygotowali i przeprowadzili zajcia dla swoich kolegw z innych grup jzykowych. Pierwsza cz wydarzenia powicona bya jzykowi i kulturze rosyjskiej. Uczniowie, na co dzie uczszczajcy na lekcje jzyka rosyjskiego zaprezentowali grupie jzyka niemieckiego krtk histori alfabetu, kuchni i muzyki sowiaskiej. W drugiej czci spotkania uczniowie z grupy niemieckiej przedstawili sylwetki znanych Niemcw oraz Polakw, majcych niemieckie pochodzenie, czytali amace jzykowe. Mi niespodziank na koniec by sodki poczstunek przygotowany przez uczniw z grupy jzyka niemieckiego - samodzielnie wypiekane ciasteczka.
Wsplne lekcje byy ciekawym dowiadczeniem, dziki ktremu uczniowie nie tylko wymieniali si wiedz, ale rwnie integrowali si, wiczyli umiejtno pracy w grupie oraz wystpie publicznych.

Spotkanie z Wielkim Polakiem
26 padziernika br. w naszym Liceum miao miejsce spotkanie modziey z wybitnym uczonym, onkologiem i genetykiem, onierzem Armii Krajowej, powstacem warszawskim – profesorem Mieczysawem Chorym.
Na to niezwyke wydarzenie zoyy si wspomnienia Profesora oraz odpowiedzi na pytania modziey. W swoich wspomnieniach prof. M. Chory odnosi si przede wszystkim do okresu dziecistwa spdzonego w rodzinnej Janwce, okresu szkolnego w Biaej Podlaskiej, przerwanego wybuchem II wojny wiatowej, oraz do czasw konspiracji i walki zbrojnej w Warszawie. Podczas rozmowy z modzie najczciej powraca temat powstania warszawskiego. Pojawiay si take pytania dotyczce dziaalnoci naukowej Profesora, szczeglnie onkologii, genetyki i nowej dziedziny, jak jest biologia systemowa.
W trakcie spotkania uczniowie KLO poznali wiadka historii i rwnoczenie wytrwaego badacza, ktry pracy naukowej w zakresie medycyny powici cae swoje powojenne ycie. Czowieka niezomnego i prawego, a przy tym wraliwego i gotowego do niesiania pomocy blinim. Wielkiego Polaka, ktremu w roku 2017 Prezydent RP nada najwysze polskie odznaczenie Order Ora Biaego. Fotorelacja