Kontakt
Kancelaria szkolna
Facebook
Jak dojechać

Wyświetl większą mapę
Konto szkoły
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 7
Najnowszy użytkownik: Artur Chomiuk

Nasi uczniowie w Konkursie Logicznym
Michał Marczewski i Maksymilian Turuk są finalistami VI Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego, w którym Katolickie Liceum, jako jedyna szkoła z Białej Podlaskiej, wzięła udział w bieżącym roku. Nasi uczniowie po raz pierwszy stawili czoła tak trudnemu wyzwaniu. Finał odbył się 19 kwietnia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Cieszymy się, że chłopcy dołączyli do elitarnego grona najlepszych młodych logików w Polsce. Gratulujemy!

Ważne!
Ochrona Danych Osobowych i prywatności każdego ucznia, jak i każdego pracownika Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej, zawsze była i jest sprawą priorytetową! W trosce o Państwa dane osobowe oraz w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, w skrócie RODO (Dz.Urz. UE 2016 L nr 119), pragniemy przekazać Państwu szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi materiałami:
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych uczniów
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych pracowników


Rekrutacja 2018/2019
Drodzy Gimnazjaliści!

Dzisiaj, 14 maja rozpoczyna się rejestracja kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych w systemie rekrutacji elektronicznej na rok szkolny 2018/2019, który znajduje się na stronie internetowej: https://lubelszczyzna.edu.com.pl/Kandydat/kseon.php Do tej pory zapoznawaliście się z ofertami i opisami szkół. Teraz możecie podjąć decyzję o wyborze tej szkoły, w której chcecie się uczyć przez najbliższe trzy lata i przygotować do egzaminu maturalnego...

Zakończenie roku szkolnego klas trzecich
W piątek, 27 kwietnia 2018 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele bł. Honorata. Następnie ks. dyrektor wręczył nagrody najlepszym abiturientom KLO oraz listy gratulacyjne ich rodzicom. Po oficjalnej części uczniowie klas II przedstawili inscenizację, włączając w nią starszych kolegów. Następnie pożegnali ich miłymi słowami i wręczyli drobne upominki.
Zdjęcia wyk. Mateusz Stasiuk

VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Języków Obcych
25 kwietnia 2018 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. E. Plater w Białej Podlaskiej odbyło się podsumowanie VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Języków Obcych. Konkurs skierowany był do miłośników języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego, oraz rosyjskiego. Uczennica naszego liceum Monika Kołodziejczyk zdobyła III miejsce w kategorii języka angielskiego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Matura 2018
Pierwszo- i drugoklasiści cieszą się nadal z długiego weekendu, a nasi abiturienci dzisiaj "łamali swoje pióra" na egzaminie dojrzałości z języka polskiego. W poniedziałek zmierzą się z matematyką, a we wtorek z językiem angielskim. Kolejne dni maja przyniosą matury z przedmiotów rozszerzonych. Mimo ogromnego stresu, jaki ze sobą niesie ten niezwykle ważny egzamin, humory maturzystom dopisują. Mamy nadzieję, że osiągnięte wyniki będą dla naszych uczniów satysfakcjonujące. Trzymamy kciuki i POWODZENIA!!!

Sportowy sukces naszego ucznia
W kwietniu Reprezentacja Polski Taekwon-Do wyruszyła do Maribor w Słowenii, gdzie w dniach 12-15 kwietnia 2018 r. odbyły się XXXIII Mistrzostwa Europy Taekwon-Do Seniorów i XXIV Mistrzostwa Europy Taekwon-Do Juniorów. Nasz Kraj reprezentowało 59 zawodników i zawodniczek. Wśród najlepszych znaleźli się dwaj bialczanie. Jednym z nich jest uczeń naszego liceum Karol Biskupski, drugi to Adrian Mostowski, obaj zawodnicy klubu Żak Biała Podlaska. Mistrzostwa poprzedziło 7-dniowe zgrupowanie Reprezentacji Polski Taekwon-Do, które odbyło się w dniach 3-9 kwietnia w Głubczycach. To wielki sukces naszego ucznia, który wraz z drużyną zdobył brązowy medal w walkach. Jesteśmy dumni, że Karol reprezentuje naszą szkołę na arenie międzynarodowej. Doceniamy Jego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów w sporcie. Teraz przed Karolem Mistrzostwa Polski. Trzymamy kciuki!

NOWOŚĆ! Język hiszpański w KLO
Drodzy Kandydaci,

wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, w roku szkolnym 2018/2019 poszerzamy zakres nauczania języków obcych i wprowadzamy do naszej oferty język hiszpański.
Znajomość języka hiszpańskiego może okazać się przydatna dla wszystkich kandydatów na studia humanistyczne, lingwistyczne, społeczne i ekonomiczne. Znaczenie tego języka nieustannie wzrasta na rynku pracy. Z pewnością jest również przydatny w nawiązywaniu kontaktów podczas podróży zagranicznych.
Język hiszpański będzie nauczany w grupach międzyoddziałowych, dla uczniów zaczynających naukę od podstaw. Wybór języka będzie deklarowany przy składaniu podań do liceum.

Oferta 2018/2019
W roku szkolnym 2018/2019 Katolickie Liceum planuje utworzyć klasy o trzech profilach:
a) klasę matematyczno-fizyczną. To właściwy wybór dla przyszłych studentów uczelni technicznych i politechnik. Prowadzone na wysokim poziomie lekcje z zakresu przedmiotów ścisłych pomogą przyswoić nawet najtrudniejsze zagadnienia i prawa rządzące otaczającym nas światem. Dodatkowe rozszerzenia z geografii, chemii lub informatyki mogą okazać się niezwykle przydatne dla wszystkich pretendentów do indeksów na kierunki politechniczne oraz związane z branżą komputerową, turystyczną czy np. architekturą.
b) klasę biologiczno-chemiczną, która czeka na amatorów zgłębiania tajemnic przyrody i medycyny. Wykwalifikowani nauczyciele dołożą wszelkich starań, aby te trudne zagadnienia dokładnie wyjaśnić. Jednak popularny „biol-chem” daje o wiele więcej możliwości, pozwala pogłębić wiedzę przyszłego lekarza, bioinżyniera czy farmaceuty o rozszerzoną fizykę lub matematykę.
c) klasę humanistyczną, która czeka na ludzi kreatywnych, zafascynowanych światem, wszechstronnie uzdolnionych, chcących poszerzać swoje horyzonty i poznawać dorobek ludzkości utrwalony w wytworach kultury, myślących o dziennikarstwie czy studiach prawniczych. Humanista może także dodatkowo wybrać przedmioty rozszerzone: geografię, wiedzę o społeczeństwie, a nawet – jeśli takie będą jego aspiracje – matematykę...
Najnowsze zdjęcia z Galerii
Dziennik elektroniczny
KLO w radiu
Matura
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto zajrzeć