Poznajemy Rosj
26 listopada br. gocilimy w naszym liceum przedstawicieli Studenckiego Koa Naukowego Rusycystw, dziaajcego przy Zakadzie Neofilologii w Pastwowej Szkole Wyszej im. Papiea Jana Pawa II w Biaej Podlaskiej wraz opiekunem mgr Joann Kozak-Solarz. Tematem przewodnim spotkania bya – „Syberia i kolej transsyberyjska”. Studenci Filologii rosyjskiej przygotowali ciekaw prelekcj poczon z prezentacj multimedialn. Spotkania zorganizowano w ramach cyklu – „Poznajemy Rosj”. Gwnym celem przedsiwzicia bya popularyzacja kultury, historii i jzyka rosyjskiego.

Matura prbna z Operonem
W dniach 20-23 listopada w naszym liceum odbya si Matura Prbna z Operonem organizowana dla przyszorocznych maturzystw. Pierwszego dnia uczniowie przystpili do egzaminu prbnego z jzyka polskiego. W rod zmierzyli si z matematyk, a w czwartek z jzykami obcymi. Dzisiaj odbyy si ostatnie egzaminy prbne z przedmiotw dodatkowych na poziomie rozszerzonym: biologii, chemii, fizyki, geografii, historii i wiedzy o spoeczestwie.
Oglnopolska Matura Prbna z Operonem jest akcj, w ramach ktrej wydawnictwo przeprowadza prbny egzamin maturalny dla uczniw ostatnich klas licew i technikw na terenie caego kraju. Arkusze przygotowywane s przez dowiadczonych egzaminatorw. Dziki temu moliwe jest dokadne sprawdzenie poziomu swojej wiedzy oraz przygotowanie si do egzaminu dojrzaoci.
Z arkuszami i modelami odpowiedzi mona zapozna si na stronie → operon.pl
Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.

Wielki Konkurs jzyka Angielskiego
14 listopada w naszej szkole odby si Wielki Konkurs Jzyka Angielskiego. W I edycji konkursu uczestniczyo 29 uczniw klas VII i VIII szk podstawowych z caego powiatu bialskiego. Dzikujemy uczniom oraz nauczycielom za zainteresowanie oraz udzia w konkursie.
Wyniki konkursu zostan ogoszone na stronie internetowej szkoy 30 listopada.
Zdjcia

Szkolne Koo Caritas

Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polsk Niepodlegoci w Biaej Podlaskiej
W niedziel 11 listopada w naszym miecie odbyy si uroczystoci, zwizane z 100 rocznic odzyskania przez Polsk Niepodlegoci. O godz. 10.00 w parafii Narodzenia NMP bya celebrowana Msza w. Dzikowalimy Boej Opatrznoci za dar wolnej Polski. Nastpnie poczty sztandarowe i zgromadzeni udali si na Plac Wolnoci. Po odpiewaniu hymnu pastwowego zostay wrczone medale „Pro Patria”, byo przemwienie Prezydenta Miasta Pana Dariusza Stefaniuka oraz niepodlegociowy apel pamici. Na zakoczenie pod pomnikiem Ora oraz pod tablic Marszaa Jzefa Pisudskiego zostay zoone kwiaty. W tym wydarzeniu brali udzia przedstawiciele naszej szkoy z pocztem sztandarowym.

Rekord dla Niepodlegej

Dzie dla Niepodlegej w Katolickim Liceum
Setn rocznic odzyskania niepodlegoci przez Polsk witowano w Katolickim Liceum w pitek, 9 listopada. Tego dnia plan lekcji zosta zastpiony programem sucym upamitnieniu tego niezwykego wydarzenia, ale take integrujcym ca spoeczno szkoln.
W auli KLO odby si konkurs historyczny „Ojcowie niepodlegej Polski – ycie i dziaalno J. Pisudskiego, R. Dmowskiego i J. I. Paderewskiego”. Rywalizoway ze sob druyny z poszczeglnych klas licealnych i gimnazjalnych. Najlepiej z trudnymi pytaniami dotyczcymi wybitnych mw stanu, ktrych przed stu laty poczya idea wolnej Polski, poradzia sobie klasa III b KG...

Zajcia z pywania
UWAGA! Wyremontowana pywalnia przy I LO im. J. I. Kraszewskiego wznawia swoj dziaalno. W zwizku z tym pierwsze zajcia z pywania w ramach 2. i 3. godziny wychowania fizycznego KLO odbd si w sobot 10 listopada br. o godz. 8.45.

witujmy razem 100-lecie odzyskania niepodlegoci!
Dnia 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach witowania 100. rocznicy odzyskania przez Polsk niepodlegoci, wczymy si do oglnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodlegej" i wsplnie zapiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.