Kontakt
Kancelaria szkolna
Facebook
Jak dojechać

Wyświetl większą mapę
Konto szkoły
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 7
Najnowszy użytkownik: Artur Chomiuk

Matura 2018
Pierwszo- i drugoklasiści cieszą się nadal z długiego weekendu, a nasi abiturienci dzisiaj "łamali swoje pióra" na egzaminie dojrzałości z języka polskiego. W poniedziałek zmierzą się z matematyką, a we wtorek z językiem angielskim. Kolejne dni maja przyniosą matury z przedmiotów rozszerzonych. Mimo ogromnego stresu, jaki ze sobą niesie ten niezwykle ważny egzamin, humory maturzystom dopisują. Mamy nadzieję, że osiągnięte wyniki będą dla naszych uczniów satysfakcjonujące. Trzymamy kciuki i POWODZENIA!!!

Sportowy sukces naszego ucznia
W kwietniu Reprezentacja Polski Taekwon-Do wyruszyła do Maribor w Słowenii, gdzie w dniach 12-15 kwietnia 2018 r. odbyły się XXXIII Mistrzostwa Europy Taekwon-Do Seniorów i XXIV Mistrzostwa Europy Taekwon-Do Juniorów. Nasz Kraj reprezentowało 59 zawodników i zawodniczek. Wśród najlepszych znaleźli się dwaj bialczanie. Jednym z nich jest uczeń naszego liceum Karol Biskupski, drugi to Adrian Mostowski, obaj zawodnicy klubu Żak Biała Podlaska. Mistrzostwa poprzedziło 7-dniowe zgrupowanie Reprezentacji Polski Taekwon-Do, które odbyło się w dniach 3-9 kwietnia w Głubczycach. To wielki sukces naszego ucznia, który wraz z drużyną zdobył brązowy medal w walkach. Jesteśmy dumni, że Karol reprezentuje naszą szkołę na arenie międzynarodowej. Doceniamy Jego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów w sporcie. Teraz przed Karolem Mistrzostwa Polski. Trzymamy kciuki!

NOWOŚĆ! Język hiszpański w KLO
Drodzy Kandydaci,

wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, w roku szkolnym 2018/2019 poszerzamy zakres nauczania języków obcych i wprowadzamy do naszej oferty język hiszpański.
Znajomość języka hiszpańskiego może okazać się przydatna dla wszystkich kandydatów na studia humanistyczne, lingwistyczne, społeczne i ekonomiczne. Znaczenie tego języka nieustannie wzrasta na rynku pracy. Z pewnością jest również przydatny w nawiązywaniu kontaktów podczas podróży zagranicznych.
Język hiszpański będzie nauczany w grupach międzyoddziałowych, dla uczniów zaczynających naukę od podstaw. Wybór języka będzie deklarowany przy składaniu podań do liceum.

Oferta 2018/2019
W roku szkolnym 2018/2019 Katolickie Liceum planuje utworzyć klasy o trzech profilach:
a) klasę matematyczno-fizyczną. To właściwy wybór dla przyszłych studentów uczelni technicznych i politechnik. Prowadzone na wysokim poziomie lekcje z zakresu przedmiotów ścisłych pomogą przyswoić nawet najtrudniejsze zagadnienia i prawa rządzące otaczającym nas światem. Dodatkowe rozszerzenia z geografii, chemii lub informatyki mogą okazać się niezwykle przydatne dla wszystkich pretendentów do indeksów na kierunki politechniczne oraz związane z branżą komputerową, turystyczną czy np. architekturą.
b) klasę biologiczno-chemiczną, która czeka na amatorów zgłębiania tajemnic przyrody i medycyny. Wykwalifikowani nauczyciele dołożą wszelkich starań, aby te trudne zagadnienia dokładnie wyjaśnić. Jednak popularny „biol-chem” daje o wiele więcej możliwości, pozwala pogłębić wiedzę przyszłego lekarza, bioinżyniera czy farmaceuty o rozszerzoną fizykę lub matematykę.
c) klasę humanistyczną, która czeka na ludzi kreatywnych, zafascynowanych światem, wszechstronnie uzdolnionych, chcących poszerzać swoje horyzonty i poznawać dorobek ludzkości utrwalony w wytworach kultury, myślących o dziennikarstwie czy studiach prawniczych. Humanista może także dodatkowo wybrać przedmioty rozszerzone: geografię, wiedzę o społeczeństwie, a nawet – jeśli takie będą jego aspiracje – matematykę...

Targi Edukacyjne 2018
Drodzy Gimnazjaliści,

serdecznie zapraszamy Was na Targi Edukacyjne „Bialski GPS na edukację i zawód”, podczas których będziecie mogli zapoznać się z ofertą naszego liceum na rok szkolny 2018/2019.
Wydarzenie odbędzie się 24 kwietnia w hali sportowej IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej przy ul. Akademickiej 8 w godzinach 10.00-14.00.
Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska i nawiązania rozmowy z uczniami KLO.

Zebranie z rodzicami
10 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00
zapraszamy wszystkich rodziców uczniów KLO
na zebranie z wychowawcami klas.

Po zebraniu będzie możliwość konsultacji
z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Akcja charytatywna

Ogłoszenie
Organizacja rekolekcji wielkopostnych w KLO:
27 marca (wtorek)
8.00-11.35 – 4 godziny lekcyjne według planu zajęć lekcyjnych;
12.00-14.30 – rekolekcje w kościele bł. Honorata.
28 marca (środa)
8.00-10.35 – rekolekcje w kościele bł. Honorata;
10.50-13.25 – 4, 5, 6 godz. lekcyjna według planu lekcji.
Obecność uczniów na rekolekcjach jest obowiązkowa.

Akcja charytatywna - zbiórka żywności
10 marca uczennice naszej szkoły, już po raz kolejny wzięły udział w charytatywnej akcji zbiórki żywności dla osób potrzebujących, organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wśród wolontariuszek znalazły się uczennice klasy Ib: Czmyr Karolina, Hasiuk Gabriela, Terpiłowska Dominika, Żuk Paulina, Woroszyło Wiktoria, Kozak Martyna, Flisińska Julia, Kozłowska Karolina, Szydłowska Monika, Topyłło Zuzanna oraz uczennica klasy IIa Makarewicz Barbara. Poświęcając swój wolny, sobotni czas dziewczęta z ogromnym zaangażowaniem przekonywały klientów sklepu „Lidl” do dzielenia się z potrzebującymi produktami spożywczymi. Efektem, ich jakże skutecznych działań, były dwa duże kontenery wypełnione po brzegi żywnością, która tuż przed świętami zostanie przekazana przez Centrum Wolontariatu potrzebującym.
Dziękujemy naszym uczennicom za zaangażowanie oraz udział w tak szlachetnej i potrzebnej akcji.
Najnowsze zdjęcia z Galerii
Kalendarz KLO 2017/2018
Broszura MEN
Dziennik elektroniczny
KLO w radiu
Matura
Olimpiady 2017/2018
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Warto zajrzeć