Jak dojechać

Łącznie użytkowników: 7
Najnowszy użytkownik: Artur Chomiuk

Spotkanie opłatkowe
W ostatni dzień przed przerwą świąteczną, 22 grudnia cała społeczność KLO zebrała się w auli szkolnej, aby wspólnie przeżyć święto narodzenia Pana Jezusa. Uczniowie przygotowali jasełka. Całość przeplatana była pięknymi kolędami tworzącymi niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Po przedstawieniu wszyscy pomodlili się razem, a następnie każdy miał okazję złożyć sobie życzenia i przełamać się opłatkiem. Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do sal, aby we własnym gronie porozmawiać i wspólnie pośpiewać kolędy. Zdjęcia

Wycieczka klas pierwszych
8 grudnia 2017 r. uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę do Warszawy. W stolicy odwiedzili Escape Room, który dostarczył uczestnikom wiele pozytywnych emocji. Młodzież także miała okazję poznania pracy charakteryzatora na warsztatach w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Wiele radości przyniosły próby odtworzenia zaprezentowanego makijażu scenicznego. Ostatnim punktem wyjazdu była wyczekiwana wizyta w tatrze Rampa na spektaklu pt. "Rapsodia z Demonem". Przedstawienie wzbogaciła muzyka kultowego zespołu Queen, co pozwoliło uczniom przypomnieć o świetności brzmień lat 80. Młodzież wróciła z wycieczki pełna zadowolenia wraz z nadzieją na kolejne tak udane wyjazdy. Autor tekstu: Julia Flisińska (Ib)

22 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się
spotkanie opłatkowe
w auli szkolnej KLO.
Następnie na 4 i 5 godzinie lekcyjnej
zajęcia odbędą się według planu lekcji.
Pozostałe zajęcia będą odwołane.

Nasi uczniowie na etapie okręgowym olimpiad przedmiotowych
Informujemy, że Piotr Kłos, uczeń klasy II B, zakwalifikował się do etapu okręgowego dwóch olimpiad przedmiotowych: XLIV Olimpiady Historycznej oraz XXXVI Olimpiady Języka Łacińskiego, a Michał Marczewski, uczeń klasy II A - zakwalifikował się do II etapu XXV Olimpiady Informatycznej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Stypendia dla najzdolniejszych wręczone
11 grudnia 2017 r uczniowie klasy I naszego liceum, Karolina Kozłowska i Maksymilian Turuk odebrali stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego za szczególne osiągnięcia naukowe.
Stypendium przyznawane było w ramach programu Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018. Uroczysta gala wręczenia dyplomów miała miejsce w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Uczestniczyli w niej stypendyści z całego województwa lubelskiego wraz z przedstawicielami placówek. W tym roku nagrodzono 725 uczniów z 203 szkół z całego regionu. Dyplomy wręczali Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk, Sekretarz Województwa Anna Augustyniak oraz Marek Kos – Radny Województwa Lubelskiego. Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów!
Więcej o wydarzeniu i galeria zdjęć.

Dwudziestolecie KLO w Tygodniku Podlaskim

Spektakl "Norwid. Poezja i dobroć"

Dzień Nauczyciela w KLO
W związku z Dniem Edukacji Narodowej, w piątek 13 października młodzież KLO pod opieką wychowawców i nauczycieli wybrała się do kina Merkury w Białej Podlaskiej na film stanowiący polsko-brytyjską koprodukcję "Twój Vincent" o życiu, twórczości i śmierci słynnego malarza - Vincenta van Gogha. To pierwszy w historii film pełnometrażowy stworzony w pełni techniką malarską. Najpierw nakręcono do niego zdjęcia z udziałem aktorów, następnie wyświetlano na płótnie pojedyncze kadry, które klatka po klatce odmalowywało grono artystów malarzy-pasjonatów, by stworzyć ujęcie. Do nakręcenia filmu wykorzystano 65 tys. obrazów, namalowanych specjalnie przez 125 malarzy z 20 krajów w tym 65 z Polski. Łącznie artyści zużyli 3 tys. litrów farby.
Nowatorski sposób przedstawienia wielkiego artysty na pewno na wielu zrobił ogromne wrażenie.

Akcja charytatywna
W ostatnią sobotę września uczennice naszego liceum brały udział, w organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej, Ogólnopolskiej Akcji zbiórki żywności Podziel się Dobrym Posiłkiem. W tym jakże wartościowym wydarzeniu, poświęcając swój cenny czas wolny wzięły udział dziewczęta z klas pierwszych: Aleksandra Bagłaj, Wiktoria Woroszyło, Martyna Kozak, Dominika Terpiłowska, Gabriela Hasiuk, Monika Szydłowska, Katarzyna Trochimiuk, Julia Flisińska oraz Magda Litwiniuk. Zadaniem wolontariuszy było zachęcenie ludzi do zakupu produktów o długim terminie ważności i przekazanie ich do koszyków przy kasach, które następnie posłużą do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci.
Cieszymy się, że młodzież naszej szkoły, chętnie niosąc pomoc potrzebującym, po raz kolejny okazała wielkie serce i wrażliwość na krzywdę ludzką. Bardzo dziękujemy Pani Dorocie Rożańskiej, która podczas akcji sprawowała opiekę nad uczennicami.
Najnowsze zdjęcia z Galerii
Kalendarz KLO 2017/2018
Broszura MEN
Olimpiady 2017/2018
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana

Nie możesz się zalogować?
Warto zajrzeć