Zbirka ywnoci
W minion sobot, tj. 8 grudnia, uczniowie naszej szkoy ju po raz kolejny wzili udzia w organizowanej przez Caritas Oglnopolskiej Zbirce ywnoci pod hasem: Tak, pomagam. Tym razem czonkowie naszego Szkolnego Koa dziaali, wspierajc Parafialne Koo Caritas dziaajce przy parafii Chrystusa Miosiernego w Biaej Podlaskiej. Zebrane produkty ywnociowe ju niebawem trafi do szedziesiciu potrzebujcych rodzin z tej parafii. Dziki zaangaowaniu wielu wolontariuszy, w tym rwnie z naszej szkoy, udao si zebra imponujc ilo niezbdnych artykuw spoywczych, z ktrych ju niebawem zostan zrobione paczki witeczne.
Z wielk nadziej i radoci obserwowalimy yczliwe reakcje ludzi przychodzcych do sklepu, chtnie wspierajcych nasz akcj. Powicony sobotni czas by wic pikn lekcj wychowawcz, dziki ktrej moglimy si przekona ju po raz kolejny, e warto pomaga. W akcji wzili udzia uczniowie: Julka Daniluk, Kasia Trochimiuk, Basia Makarewicz, Karolina Kulupa, Kinga Ibiaska, Gabrysia Bogusz, Dominika Gomka, Magda Litwiniuk i Tomek Grzyb oraz nauczyciele: Katarzyna Weiner, Anna Litwiniuk i Dorota Raska.
Szkolne Koo Caritas dziaajce przy Katolickim Liceum skada najserdeczniejsze podzikowania wszystkim wolontariuszom, liczc jednoczenie na dalsz, rwnie owocn wspprac.