Dzie dla Niepodlegej w Katolickim Liceum
Po zmaganiach konkursowych i wrczeniu nagrd oraz dyplomw uczestnikom turnieju przedstawione zostay wyniki plebiscytu przeprowadzonego wrd modziey szk katolickich. Kady ucze mg odda gos w czterech kategoriach: na najwybitniejszego Polaka, najwaniejsze wydarzenie w historii naszego kraju; na najpikniejsze miejsce oraz najwaniejsz polsk ksik. Najwicej gosw uzyska Jzef Pisudski. Najwaniejszym wydarzeniem w naszej historii byo odzyskanie niepodlegoci w 1918 r. Za najpikniejsze miejsce w Polsce uznano Krakw, a ksik, ktr modzie wskazaa jako najwaniejsz w rodzimej literaturze, okazaa si Mickiewiczowska epopeja – Pan Tadeusz.
Na drug cz obchodw Dnia dla Niepodlegej uczniowie i nauczyciele KLO udali si do Sanktuarium Miosierdzia Boego, aby tam uczestniczy we Mszy witej w intencji Ojczyzny, ktr poprzedzio – o godzinie 11.11 – wsplne odpiewanie hymnu narodowego.
Uroczysto uwietnio powoanie w Katolickim Liceum Szkolnego Koa Caritas Diecezji Siedleckiej nr 100. Zadaniem Koa jest „krzewienie ducha czynnej mioci bliniego”.
Po Mszy witej odby si koncert utworw patriotycznych, poczony ze wsplnym odpiewaniem najbardziej znanych pieni, take tych legionowych.
Zdjcia