Dzie Patrona
26 wrzenia katolickie szkoy w Biaej Podlaskiej witoway dzie swojego patrona Cypriana Norwida.
Uroczystoci rozpoczto Msz wit w kociele Narodzenia NMP, podczas ktrej uczniowie klas I, IV i VII KSP i klasy I KLO zoyli lubowanie. Po odbytej ceremonii kadra nauczycielska, uczniowie oraz przybyli rodzice udali si do kina Merkury na cz artystyczn przygotowan przez poszczeglne klasy.
Wystpy uczniw czy wsplny temat: ukazanie osoby i twrczoci wybitnego poety, myliciela, patrioty i chrzecijanina. Poszczeglne klasy zrealizoway go jednak w rny sposb. I to bogactwo pomysw, kreatywno modziey, umiejtno pracy zespoowej wydaj si rwnie wartociowe jak ostateczny efekt pracy poszczeglnych klas. Mwiono o Norwidzie na powanie i na wesoo, recytujc jego wiersze, przedstawiajc wydarzenia z jego biografii, przytaczajc anegdoty, piewajc i taczc oraz wystawiajc fragmenty jego utworw.
Posta patrona, Cypriana Norwida, po raz kolejny okazaa si wietnym cznikem dla caej wsplnoty szkolnej. W uroczystoci brali bowiem udzia i uczniowie modszych klas szkoy podstawowej, i tegoroczni maturzyci. Fotorelacja