Jak dojechać

Łącznie użytkowników: 7
Najnowszy użytkownik: Artur Chomiuk

Oferta 2018/2019

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C. Norwida w Białej Podlaskiej istnieje od 20 lat.

Szkoła oferuje wysoki poziom nauczania, co potwierdzają osiągane corocznie wyniki egzaminu dojrzałości oraz 100-procentowa zdawalność. KLO zajmuje także wysokie miejsca w ogłaszanych przez czasopismo Perspektywy rankingach i znajduje się w elitarnym gronie 500 najlepszych liceów w Polsce (ma więc prawo jako jedna z nielicznych szkół w Białej Podlaskiej używać honorowego tytułu BRĄZOWEJ SZKOŁY).

Katolickie Liceum jest szkołą stosunkowo niewielką, można powiedzieć – kameralną, zapewnia indywidualny stosunek do każdego ucznia i troskę o jego rozwój. KLO tworzy warunki do pracy z uczniami uzdolnionymi, co w minionych latach zaowocowało licznymi sukcesami na olimpiadach przedmiotowych. W szkole panuje serdeczna, przyjazna atmosfera, o której utrzymanie dbają nie tylko wychowankowie KLO, lecz również profesjonalna i zaangażowana w swoją pracę kadra pedagogiczna.

Czesne dla uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2018/19 będzie wynosiło 200 złotych za każdy miesiąc nauki (uczniowie KLO, których rodzeństwo uczy się w tym samym czasie w KG są zwolnieni z czesnego; również dla uczniów uzyskujących bardzo dobre wyniki w nauce przyznawane są stypendia naukowe).

Katolickie Liceum jest placówką niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej, co w praktyce przejawia się dużą otwartością na potrzeby i pomysły uczniów. KLO ma strukturę nauczania podobną do High School w Ameryce, to znaczy, że niektóre przedmioty mogą być przez ucznia samodzielnie wybrane.

W roku szkolnym 2018/2019 Katolickie Liceum planuje utworzyć klasy o trzech profilach:

a) klasę matematyczno-fizyczną. To właściwy wybór dla przyszłych studentów uczelni technicznych i politechnik. Prowadzone na wysokim poziomie lekcje z zakresu przedmiotów ścisłych pomogą przyswoić nawet najtrudniejsze zagadnienia i prawa rządzące otaczającym nas światem. Dodatkowe rozszerzenia z chemii, geografii lub informatyki mogą okazać się niezwykle przydatne dla wszystkich pretendentów do indeksów na kierunki politechniczne oraz związane z branżą komputerową, turystyczną czy np. architekturą.

b) klasę biologiczno-chemiczną, która czeka na amatorów zgłębiania tajemnic przyrody i medycyny. Wykwalifikowani nauczyciele dołożą wszelkich starań, aby te trudne zagadnienia dokładnie wyjaśnić. Jednak popularny „biol-chem” daje o wiele więcej możliwości, pozwala pogłębić wiedzę przyszłego lekarza, bioinżyniera czy farmaceuty o rozszerzoną fizykę lub matematykę.

c) klasę humanistyczną, która czeka na ludzi kreatywnych, zafascynowanych światem, wszechstronnie uzdolnionych, chcących poszerzać swoje horyzonty i poznawać dorobek ludzkości utrwalony w wytworach kultury, myślących o dziennikarstwie czy studiach prawniczych. Humanista może także dodatkowo wybrać przedmioty rozszerzone: geografię, wiedzę o społeczeństwie, a nawet – jeśli takie będą jego aspiracje – matematykę.

Katolickie Liceum stawia na możliwość wyboru i wszechstronny rozwój, dlatego za tak ważny aspekt edukacji uważa naukę języków obcych. Podział na grupy ze względu na poziom umiejętności językowych, przynajmniej pięć lekcji w tygodniu i atrakcyjne formy pracy na zajęciach z języka angielskiego owocują wysyłaniem w świat kolejnych roczników, mogących z dumą powiedzieć: „I speak English very well.” Szkoła umożliwia również naukę języka rosyjskiego i niemieckiego w zakresie rozszerzonym. W roku szkolnym 2018/2019 poszerzamy zakres nauczania języków obcych i wprowadzamy do naszej oferty język hiszpański.

Katolickie Liceum jest też jedną z nielicznych szkół województwa lubelskiego, a jedyną w powiecie bialskim, w której odbywają się lekcje łaciny, tak potrzebne klasom o profilu humanistycznym i biologiczno-chemicznym. Znajomość tego starożytnego języka z pewnością ułatwi uczniom późniejszą edukację na uniwersytetach, bo przecież każdy wie, że łacina jest matematyką dla humanistów.

Szkoła proponuje szeroki zakres zajęć dodatkowych realizowanych w grupach międzyoddziałowych, m. in.: starożytna greka, ekonomia w praktyce, edukacja filmowa, warsztaty dziennikarskie, zajęcia artystyczne i sportowe.

Charakter wskazanych klas jest uzależniony od oczekiwań uczniów i ich rodziców (mogą więc powstać dwie klasy o tym samym profilu).

W pobliżu szkoły znajduje się bursa oferująca wyżywienie i nocleg.

Regulamin rekrutacji na rok szkolny 2018/2019pobierz
Harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2018/2019pobierz

Więcej informacji udziela sekretariat szkoły:

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida
ul. Janowska 55, 21-500 Biała Podlaska
pokój 28
☏: 833423488
✉: sekretariat@katolickieliceum.pl
www: katolickieliceum.pl

Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Najnowsze zdjęcia z Galerii
Kalendarz KLO 2017/2018
Broszura MEN
Olimpiady 2017/2018
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana

Nie możesz się zalogować?
Warto zajrzeć