Zebranie
Zebrania wychowawcw z rodzicami
podsumowujce I okres nauki w Katolickim Liceum
odbd si 22 stycznia 2019 r. (wtorek) o godz. 17.00.

SZKOA, W KTREJ WARTO SI UCZY!
W ogoszonym przez Perspektywy XXI Oglnopolskim Rankingu Licew i Technikw na rok 2019 Katolickie Liceum zajo:
2. miejsce wrd licew bialskich;
15. miejsce wrd szk wojewdztwa lubelskiego;
303. miejsce w Polsce.
Dziki osigniciom naszych uczniw i nauczycieli w roku 2018 KLO ma prawo uywa honorowego tytuu SREBRNEJ SZKOY 2019.

Konkurs Modych Gitarzystw
19 grudnia 2018 r. w Studio "Melodique" Music Club & Cafe w Siedlcach odby si I Siedlecki Konkurs Modych Gitarzystw im. Wadysawa Liaszenki. Takiego konkursu w Siedlcach jeszcze nie byo. Po pierwsze stricte gitarowy, a po drugie adresowany by do bardzo modych mionikw gry na gitarze - wystpowaa modzie w wieku od 13 do 21 lat.
Najlepsza okazaa si Julia Daniluk, uczennica III klasy naszego liceum, ktra zaja I miejsce w konkursie. Serdecznie gratulujemy i yczymy dalszych muzycznych sukcesw!

Podzikowanie

Spotkanie opatkowe w liceum
W ostatni dzie przed przerw witeczn, 21 grudnia caa spoeczno KLO zebraa si w auli szkolnej, aby wsplnie przey wito narodzenia Pana Jezusa. Uczniowie przygotowali pikne koldy tworzce niepowtarzalny klimat radoci i refleksji. Ksidz dyrektor Wiesaw Muka zoy zgromadzonym witeczne yczenia, po czym wszyscy pomodlili si razem. Kady mia okazj zoy sobie yczenia i przeama si opatkiem. Po zakoczeniu uroczystoci uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do sal, aby we wasnym gronie porozmawia i wsplnie popiewa koldy. Zdjcia

Dzie Jzykw Obcych
12 grudnia w naszej szkole odby si Dzie Jzykw Obcych. Podczas obchodw tego dnia wrczono nagrody laureatom Wielkiego Konkursu Jzyka Angielskiego. Uczniowie oraz zaproszeni gocie wzili te udzia w quizie Milionerzy, przygotowanym przez studentw Koa Naukowego Anglistw Pastwowej Szkoy Wyszej im. Papiea Jana Pawa II w Biaej Podlaskiej, ktrego opiekunem jest mgr Daniel Sawczuk, wykadowca naszej bialskiej uczelni. Uczniowie poszczeglnych grup jzykowych, pod kierunkiem nauczycieli jzykw obcych, przygotowali rwnie stoiska boonarodzeniowe, przy ktrych mona byo skosztowa tradycyjnych wypiekw witecznych oraz wzi udzia w quizach jzykowo-kulturowych. Kulminacyjnym punktem uroczystoci byy wystpy uczniw naszej szkoy, ktrzy przedstawili zwyczaje witeczne w poszczeglnych krajach oraz zaprezentowali koldy i piosenki witeczne w jzyku rosyjskim, niemieckim, angielskim i aciskim. Fotorelacja

Stypendia dla najzdolniejszych wrczone
11 grudnia 2018 r. ucze klasy I naszego liceum, Szymon Dbowski, odebra stypendium Marszaka Wojewdztwa Lubelskiego za szczeglne osignicia naukowe. Stypendium przyznawane byo w ramach programu Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019. Uroczysta gala wrczenia dyplomw miaa miejsce w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Uczestniczyli w niej stypendyci z caego wojewdztwa lubelskiego wraz z przedstawicielami placwek. W tym roku nagrodzono 511 uczniw szk podstawowych, licew oglnoksztaccych, gimnazjw lub klas gimnazjalnych. Dyplomy wrczali Marszaek Wojewdztwa Jarosaw Stawiarski oraz Wicemarszaek Dariusz Stefaniuk .
Cieszymy si z sukcesu Szymona, serdecznie gratulujemy i yczymy dalszych sukcesw.

Uroczysto wrczenia stypendiw Prezesa Rady Ministrw
10 grudnia 2018 r. nasza uczennica, Zuzanna Topyo (kl. IIb), otrzymaa stypendium Prezesa Rady Ministrw na rok szkolny 2018/2019. Uroczysto odbya si w "Sali Bkitnej" Lubelskiego Urzdu Wojewdzkiego. Dyplomy z rk Pana Przemysawa Czarnka Wojewody Lubelskiego, Pani Agaty Gruli Dyrektora Generalnego Lubelskiego Urzdu Wojewdzkiego oraz Pani Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Owiaty odebrao 230 uczniw ze szk ponadgimnazjalnych wojewdztwa lubelskiego. Pan Wojewoda oraz Pani Kurator do gratulacji i ycze skierowanych do modziey, doczyli podzikowania dla dyrektorw, nauczycieli, organw prowadzcych szkoy oraz rodzicw i opiekunw za trosk, zaangaowanie, stworzenie odpowiednich warunkw oraz pokierowanie rozwojem tych zdolnych modych ludzi. Serdecznie gratulujemy i yczymy dalszych sukcesw.

Pomoc potrzebujcym
W miesicach listopad-grudzie w naszej szkole odbya si ju po raz trzeci zbirka ciepej odziey oraz rodkw czystoci dla podopiecznych bialskiej noclegowni. Produkty, jakie udao si zgromadzi zostay przekazane potrzebujcym w sobotni wieczr, tj. 8 grudnia.
Organizatorzy akcji, czyli Szkolne Koo Caritas oraz Samorzd Uczniowski Katolickiego Liceum skadaj serdeczne podzikowania wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, ktrzy zaangaowali si w to wane i potrzebne przedsiwzicie.

Zbirka ywnoci
W minion sobot, tj. 8 grudnia, uczniowie naszej szkoy ju po raz kolejny wzili udzia w organizowanej przez Caritas Oglnopolskiej Zbirce ywnoci pod hasem: Tak, pomagam. Tym razem czonkowie naszego Szkolnego Koa dziaali, wspierajc Parafialne Koo Caritas dziaajce przy parafii Chrystusa Miosiernego w Biaej Podlaskiej. Zebrane produkty ywnociowe ju niebawem trafi do szedziesiciu potrzebujcych rodzin z tej parafii. Dziki zaangaowaniu wielu wolontariuszy, w tym rwnie z naszej szkoy, udao si zebra imponujc ilo niezbdnych artykuw spoywczych, z ktrych ju niebawem zostan zrobione paczki witeczne.
Przeka 1%

Fundacja Nasza Szkoa 08-119 Siedlce Sokoowska 172