Jak dojechać

UWAGA! Zmiany w planie lekcji
Zmiany w planie lekcji KLO w dn. 27,29 i 30 września → Pobierz

Sukces!
Miło nam poinformować, iż nasza szkoła zajęła 10 MIEJSCE w RANKINGU SZKÓŁ KOMPETENCJI PRZYSZŁOŚCI zorganizowanym przez Fundację Social Wolves.
Przypominamy, że to dzięki trójce naszych licealistek: Ani Kościńskiej, Gabrysi Piątek i Patrycji Tarasiuk realizujących projekt społeczny: "Nie myśl peselem, zostań przyjacielem" w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, który został nagrodzony nie tylko jako najlepszy projekt w województwie. Dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne również w całej Polsce i zostały nagrodzone Złotym Wilkiem. Warto wspomnieć, że w rankingu uwzględniono 1109 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości

Zebranie z rodzicami
21 września 2016 r. (środa) odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów wszystkich klas KLO.
godz . 16.30 – spotkanie Dyrektora KLO z rodzicami uczniów klas III w auli szkolnej, następnie spotkania z wychowawcami:
klasa IIIa – sala 2
klasa IIIb – sala 34
godz. 17.00 – spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas II:
klasa IIa – sala 25
klasa IIb – sala 27
godz. 17.30 – spotkanie Dyrektora KLO z rodzicami uczniów klas I w auli szkolnej, następnie spotkania z wychowawcami:
klasa Ia – sala 13
klasa Ib – sala 26
Obecność wszystkich rodziców obowiązkowa.

Katolickie Liceum na 100%

Sesja maturalna 2015/2016 dobiegła końca. Miło nam poinformować, że po podsumowaniu wyników tegorocznego egzaminu dojrzałości (termin majowy i sierpniowy, tj. poprawkowy), wszyscy nasi uczniowie uzyskali świadectwa maturalne, czyli zdali egzaminy z przedmiotów obowiązkowych.
Od wprowadzenia formuły egzaminów zewnętrznych (od 2005 r.) w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym utrzymuje się więc 100-procentowa zdawalność.

Wielka Rozgrzewka przed Narodowym Czytaniem
Dnia 3 września br. w całym kraju odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku wybrano powieść Henryka Sienkiewicza "Quo Vadis". Nasza szkoła dzień wcześniej zorganizowała Wielką Rozgrzewkę przed Narodowym Czytaniem. Książkę naszego noblisty mogliśmy usłyszeć w kilku językach: angielskim, rosyjskim i oczywiście w języku polskim. Tego dnia panowała również moda starożytnych Rzymian. Dzięki temu mogliśmy się jeszcze bardziej wczuć w klimat powieści. Wszyscy nauczyciele i uczniowie na pewno zapamiętają dobrze ten dzień. Zdjęcia

2 i 3 godzina wychowania fizycznego
KULTURYSTYKA (siłownia przy KG)
poniedziałek g. 15.30-17.00
TENIS STOŁOWY (KG)
poniedziałek g. 15.30-17.00
ZESPOŁOWE GRY SPORT. (hala w ZDZ)
poniedziałek godz. 14.45-16.15
TAŃCE, FITNESS (aula KLO)
poniedziałek godz. 14.35-16.05
TAEKWON-DO (aula KLO)
czwartek g. 14.35-16.05
PŁYWANIE (basen I LO J. I. Kraszewskiego)
sobota - pierwsze spotkanie 10.09.2016 r. godz. 9.30

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Pierwszego września rozpoczniemy dwudziesty rok istnienia Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej. Rozpoczniemy tradycyjnie Mszą świętą o godzinie 8.00 w kościele Błogosławionego Honorata przy ul. Terebelskiej. Następnie odbędą się spotkania informacyjne z wychowawcami klas w budynku KLO przy ul. Janowskiej 55.

Wielka rozgrzewka przed Narodowym Czytaniem 2016

Zapraszamy całą społeczność Katolickiego Liceum do wzięcia udziału w wielkiej rozgrzewce przed Narodowym Czytaniem ,,Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Czytelniczy maraton odbędzie się w piątek 2 września (po trzeciej godzinie lekcyjnej w auli szkolnej). Mile widziane rzymskie stroje i oczywiście egzemplarze powieści naszego noblisty.

Podręczniki szkolne
Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017 znajduje się w zakładce Dokumenty.
klasa I

klasa II
klasa III
Kort tenisowy

Kalendarz KLO 16/17
Olimpiady 2016/2017
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana

Nie możesz się zalogować?