Jak dojechać

KSP
Przekaż swój 1% podatku
Szanowni Państwo,
gorąco zachęcamy do przekazania 1% podatku na rozbudowę Katolickiej Szkoły Podstawowej w Białej Podlaskiej. Każdy może odprowadzić 1% podatku wpisując nr KRS 0000223111 i cel szczegółowy: 37815 KSP Wpłacone przez Państwa pieniądze zostaną spożytkowane na bezpośrednie cele związane z edukacją dzieci i młodzieży. Zachęcamy do przystąpienia do akcji i jej rozpropagowania. Dziękujemy!
Światowy Dzień Zdrowia

UWAGA! Zmiany w planie lekcji
Zmiany w planie zajęć lekcyjnych w KLO w dn. 21 marca 2017 r. Pobierz

Sukces!
17 marca br., w V Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy dziewczyny z naszego liceum zajęły I miejsce, a Katarzyna Hołownia została Najlepszą Strzelczynią meczu. Chłopcy uplasowali się na czwartej pozycji. Gratulujemy! Zdjęcia

Dzień Otwarty Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych
W dniu 1 marca br. uczniowie naszej szkoły udali się do Dęblina na Dzień Otwarty w legendarnej „Szkole Orląt”. Uczestnicy mogli obejrzeć specjalistyczne laboratoria min.: Laboratorium Silników Lotniczych, symulatory lotów oraz nowoczesne śmigłowce i samoloty. Naukowe koło Młodych Konstruktorów zaprezentowało statki bezzałogowe, wzbudzające duże zainteresowanie wśród młodzieży. W sali gimnastycznej przygotowania specjalnego Ewa, Karolina, Gabrysia i Janek spróbowali swoich sił podczas testu na kołach reńskich. Na końcu uczniowie zwiedzili Muzeum Sił Powietrznych, w tym wystawę plenerową, gdzie jednym z eksponatów jest rządowy Jak-40. Zwiedzający mogli również zaobserwować uroczyste obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – apel poległych i salwę honorową.
Serdecznie podziękowania składamy Pani mjr Agnieszce Kossowskiej za pomoc i życzliwość.

Kolejny językowy sukces Maćka
15 marca br. w Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej odbyła się VII edycja Konkursu Języka Angielskiego "Gra o indeks". Konkurs sprawdza znajomość języka angielskiego na poziomie wyższym średnio-zaawansowanym (B2) uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wśród laureatów jest uczeń naszego liceum - Maciej Wojtiuk, który otrzyma indeks na Filologię Angielską PSW w Białej Podlaskiej.
Serdecznie gratulujemy!

Per aspera ad astra
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania naszej kolejnej audycji nadanej dnia 24 lutego o godzinie 21.40 w Katolickim Radiu Podlasie w cyklu Drogami młodości. Program znajduje się w Archiwum dźwięków: Link.

Bialski Konkurs Wiedzy o Kulturze i Historii Krajów Anglosaskich
17 lutego br. w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej odbyła się VI edycja Bialskiego Konkursu Wiedzy o Kulturze i Historii Krajów Anglosaskich. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat historii, kultury i tradycji krajów anglosaskich. Ponadto młodzież uczestniczyła w wykładzie pt. ‘James Cook and his travels’ oraz w warsztatach kulturowych i dobrej wymowy. Wśród laureatów i wyróżnionych są uczniowie naszej szkoły - Maciej Wojtiuk (kl. IIIb), który zajął III miejsce oraz Monika Kołodziejczyk (kl. IIa), która uzyskała wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy!

Szkolenie z pierwszej pomocy
10 lutego br. na lekcjach wychowania fizycznego odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy pod przewodnictwem absolwenta naszej szkoły Daniela. Uczniowie poznali zasady postępowania w sytuacjach zagrażających ludzkiemu życiu i po części teoretycznej każdy mógł wykazać się wiedzą, ćwicząc na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Było to bardzo wartościowe spotkanie.

Stypendystka MEN
Informujemy, że nasza uczennica, Alicja Marczewska, otrzymała stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2015/2016. Alicja odebrała dyplom z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty, pani Teresy Misiuk, podczas uroczystego spotkania. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Link

Bialska Liga Młodych Przedsiębiorców
Uczniowie naszego liceum biorą udział w Bialskiej Lidze Młodych Przedsiębiorców organizowanej przez Katedrę Ekonomii i Zarządzania Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Pierwszy etap odbył się 31.01.2017 roku. Wzięło w nim udział 23 uczestników, z czego 7 naszych uczniów. Wyniki prezentujemy poniżej.
I miejsce - Popławska Karolina (kl. Ib)
II miejsce - Demidowicz Piotr (kl. Ib)
IV miejsce - Makarewicz Barbara (kl. Ia)
VI miejsce - Kulupa Karolina (kl. Ia)
X miejsce - Kłos Piotr (kl. Ib)
XII miejsce - Radzikowska Zuzanna (kl. Ib)
XVII miejsce - Ibiański Kacper (kl. Ib)
Gratulujemy i czekamy na kolejne etapy. Życzymy sukcesów!
Kort tenisowy

Kalendarz KLO 16/17
Olimpiady 2016/2017
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana

Nie możesz się zalogować?