Jak dojechać

Najnowszy użytkownik: Artur Chomiuk

Przekaż swój 1% podatku
Szanowni Państwo,
gorąco zachęcamy do przekazania 1% podatku na rozbudowę Katolickiej Szkoły Podstawowej w Białej Podlaskiej.
Każdy może odprowadzić 1% podatku
wpisując nr KRS 0000223111
i cel szczegółowy: 37815 KSP
Wpłacone przez Państwa pieniądze zostaną spożytkowane na bezpośrednie cele związane z edukacją dzieci i młodzieży.
Zachęcamy do przystąpienia do akcji i jej rozpropagowania. Dziękujemy!

Komunikat
W czasie ferii zimowych (16.01-27.01) kancelaria KLO będzie nieczynna. W razie pilnej sprawy proszę kierować się do Katolickiego Gimnazjum przy ul. Wyszyńskiego 53/55, tel. 833440369.

Nowe książki w naszej bibliotece

Nasza szkolna biblioteka w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wzbogaciła swój księgozbiór o 224 nowe pozycje wydawnicze. Są to książki zaproponowane przez uczniów i nauczycieli w ankietach przeprowadzonych we wrześniu, a wśród nich klasyka polska i obca, literatura naukowa i popularno-naukowa, także publicystyka oraz poradniki. Mamy więcej lektur (jeszcze więcej!) - na pewno dla każdego wystarczy. Dzięki pełnej zaangażowania pracy bibliotekarzy z klasy I b wszystkie książki zostały przygotowane do wypożyczania i czekają na czytelników. Zapraszamy do biblioteki oraz do wzięcia udziału w konkursie na recenzję dowolnej książki zakupionej w ramach tegorocznego programu. Szczegóły na lekcjach języka polskiego!

Katolickie Liceum na drugim miejscu w Białej Podlaskiej
Trzy licea ogólnokształcące z Białej Podlaskiej znalazły się w elitarnym gronie 500 najlepszych szkół w Polsce. Miło nam poinformować, że w rankingu ,,Perspektyw" Katolickie Liceum zajęło:
2. miejsce wśród liceów bialskich (awans z miejsca 3. w zeszłym roku);
22. miejsce wśród szkół województwa lubelskiego (awans z miejsca 25.);
334. miejsce w Polsce (awans z pozycji 372).
Dzięki osiągnięciom naszych uczniów i nauczycieli w roku 2016 KLO ma prawo używać honorowego tytułu BRĄZOWEJ SZKOŁY 2017.
Katolickie Liceum zostało także zaliczone w poczet SZKÓŁ OLIMPIJSKICH 2017. Zajęliśmy w tym rankingu 62. miejsce w Polsce (w zeszłym roku 52.) i - jako jedyna szkoła reprezentujemy w tym zestawieniu - Białą Podlaską.
Szczegółowe zestawienia oraz opis metodologii można znaleźć na stronie: www.perspektywy.pl

Niebiańskim piórem pisane...
"
Niebiańskim piórem pisane" to temat lekcji religii, na których młodzież KLO miała okazję poznać bliżej ciekawostki i historię najpopularniejszych kolęd, które wcześniej nazywano piosneczkami, pieśniami, kantyczkami, rotulami, pastorałkami. Na zajęciach nie zabrakło wspólnego śpiewania ze wspaniałymi anielskimi głosami polskich wykonawców. Sporo miejsca poświecono najpopularniejszej kolędzie "Cicha noc" przetłumaczonej na 300 języków świata, znanej już 200 lat.

Spotkanie przy samowarze
Okres Bożego Narodzenia to dobra okazja do przybliżenia uczniom symboli Rosji. W ostatnich kilku dniach pod kierunkiem p. Barbary Poszalskiej młodzież KLO przygotowała historię i tajemnice samowarów, herbaty, pierników, matrioszek i kwasu chlebowego. Wspomnieliśmy brzozę- symbol rosyjskiego krajobrazu, ważny temat w malarstwie, poezji i muzyce. Te symbole są nieodłączną częścią kultury rosyjskiej i wszystkim kojarzą się z naszym wschodnim sąsiadem. Przygotowano wystawę, a podczas degustacji uczniowie prezentowali ciekawostki o rosyjskich symbolach.
Nie ma nic lepszego na świecie niż filiżanka herbaty z samowara z konfiturami i "pieprznym" piernikiem w tak wspaniałym towarzystwie i przedświątecznym klimacie. Zdjęcia

UWAGA! Zmiany w planie lekcji
Zmiany w planie lekcji KLO w dn. 21 i 22 grudnia 2016 r.→ Pobierz

Czarodziejski flet i Królewski Ogród Światła
13 grudnia uczniowie naszego liceum wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem byla opera w Teatrze Narodowym "Czarodziejski flet". Następnie udaliśmy się na zakupy przedświąteczne i obiad. Zwieńczeniem pobytu w stolicy był pokaz świateł w Ogrodzie Wilanowskim. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Święto Niepodległości
W związku z 98. rocznicą odzyskania niepodległości, 10 listopada klasa 2B pod opieką pana Tomasza Wojcieszuka przygotowała quiz historyczny. Sprawdzał on bardzo szczegółowo wiedzę na temat Ojców Założycieli Polski Niepodległej. Z każdej klasy były wylosowane po 3 osoby, które tworzyły drużynę. Zwyciężyła klasa 3B. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za zaangażowanie!
Kort tenisowy

Kalendarz KLO 16/17
Olimpiady 2016/2017
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana

Nie możesz się zalogować?