Kontakt
Kancelaria szkolna
facebook
Jak dojechać

Wyświetl większą mapę
Konto szkoły
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 7
Najnowszy użytkownik: Artur Chomiuk

Nasi uczniowie na etapie okręgowym olimpiad przedmiotowych
Informujemy, że Piotr Kłos, uczeń klasy II B, zakwalifikował się do etapu okręgowego dwóch olimpiad przedmiotowych: XLIV Olimpiady Historycznej oraz XXXVI Olimpiady Języka Łacińskiego, a Michał Marczewski, uczeń klasy II A - zakwalifikował się do II etapu XXV Olimpiady Informatycznej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Stypendia dla najzdolniejszych wręczone
11 grudnia 2017 r uczniowie klasy I naszego liceum, Karolina Kozłowska i Maksymilian Turuk odebrali stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego za szczególne osiągnięcia naukowe.
Stypendium przyznawane było w ramach programu Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018. Uroczysta gala wręczenia dyplomów miała miejsce w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Uczestniczyli w niej stypendyści z całego województwa lubelskiego wraz z przedstawicielami placówek. W tym roku nagrodzono 725 uczniów z 203 szkół z całego regionu. Dyplomy wręczali Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk, Sekretarz Województwa Anna Augustyniak oraz Marek Kos – Radny Województwa Lubelskiego. Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów!
Więcej o wydarzeniu i galeria zdjęć.

Dwudziestolecie KLO w Tygodniku Podlaskim

Spektakl "Norwid. Poezja i dobroć"

Zebranie z rodzicami
Dnia 16 listopada 2017 r. o godz. 17.00
zapraszamy rodziców uczniów KLO
na zebranie z wychowawcami klas.
Po spotkaniu odbędą się konsultacje z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Dzień Nauczyciela w KLO
W związku z Dniem Edukacji Narodowej, w piątek 13 października młodzież KLO pod opieką wychowawców i nauczycieli wybrała się do kina Merkury w Białej Podlaskiej na film stanowiący polsko-brytyjską koprodukcję "Twój Vincent" o życiu, twórczości i śmierci słynnego malarza - Vincenta van Gogha. To pierwszy w historii film pełnometrażowy stworzony w pełni techniką malarską. Najpierw nakręcono do niego zdjęcia z udziałem aktorów, następnie wyświetlano na płótnie pojedyncze kadry, które klatka po klatce odmalowywało grono artystów malarzy-pasjonatów, by stworzyć ujęcie. Do nakręcenia filmu wykorzystano 65 tys. obrazów, namalowanych specjalnie przez 125 malarzy z 20 krajów w tym 65 z Polski. Łącznie artyści zużyli 3 tys. litrów farby.
Nowatorski sposób przedstawienia wielkiego artysty na pewno na wielu zrobił ogromne wrażenie.

Akcja charytatywna
W ostatnią sobotę września uczennice naszego liceum brały udział, w organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej, Ogólnopolskiej Akcji zbiórki żywności Podziel się Dobrym Posiłkiem. W tym jakże wartościowym wydarzeniu, poświęcając swój cenny czas wolny wzięły udział dziewczęta z klas pierwszych: Aleksandra Bagłaj, Wiktoria Woroszyło, Martyna Kozak, Dominika Terpiłowska, Gabriela Hasiuk, Monika Szydłowska, Katarzyna Trochimiuk, Julia Flisińska oraz Magda Litwiniuk. Zadaniem wolontariuszy było zachęcenie ludzi do zakupu produktów o długim terminie ważności i przekazanie ich do koszyków przy kasach, które następnie posłużą do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci.
Cieszymy się, że młodzież naszej szkoły, chętnie niosąc pomoc potrzebującym, po raz kolejny okazała wielkie serce i wrażliwość na krzywdę ludzką. Bardzo dziękujemy Pani Dorocie Rożańskiej, która podczas akcji sprawowała opiekę nad uczennicami.

Nowy skład Samorządu Uczniowskiego
Dzisiaj, 3 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018. Każdy uczeń KLO miał prawo do oddania głosu na 1 z 8 kandydatów. Wypełnione karty wyborcy wrzucali do przygotowanej urny. Bezpośrednio po zakończeniu wyborów komisja dokonała obliczenia głosów. Frekwencja głosujących wyniosła 70%.
Skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018 wygląda następująco:
Sikorski Jakub (IIa) - przewodniczący
Popławska Karolina (IIb) - zastępca
Kaliszuk Jan (IIa) - członek.

Opiekunem SU jest ks. Piotr Witkowicz.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy ks. Piotrowi za objęcie opieki nad uczniami. Życzymy owocnej pracy oraz czekamy na wymierne jej efekty!

"Norwid. Poezja i dobroć" - prapremiera spektaklu z okazji Dnia Patrona KLO
W Dniu Patrona Katolickiego Liceum (obchodzonego w związku ze 196. rocznicą urodzin Cypriana Norwida) odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele NNMP połączona ze ślubowaniem klas pierwszych oraz prapremiera spektaklu pt. „Norwid. Poezja i dobroć”.
Podczas Mszy Świętej uczniowie poznali nowego dyrektora szkół katolickich w Białej Podlaskiej – księdza Wiesława Mućkę, który po wygłoszonej homilii przyjął ślubowanie uczniów klas pierwszych KLO oraz uczniów nowo utworzonej Katolickiej Szkoły Podstawowej.
Po odbytej ceremonii kadra nauczycielska, uczniowie i zaproszeni goście udali się do kina Merkury na spektakl „Norwid. Poezja i dobroć”. Scenariusz sztuki napisała Julia Korpysz (uczennica klasy maturalnej o profilu humanistycznym) we współpracy z Cezarym Marczewskim, szkolnym polonistą. Występ miał na celu przybliżenie najważniejszych wydarzeń z biografii patrona szkoły — Cypriana Norwida — wielkiego polskiego poety, pisarza, artysty i chrześcijańskiego myśliciela. Dzięki wspaniałej prezentacji multimedialnej wykonanej przez tegoroczną maturzystkę, Monikę Kołodziejczyk, podczas spektaklu widzowie mogli przenieść się w czasie do XIX-wiecznej Warszawy, Londynu, Paryża, Nowego Jorku czy nawet berlińskiego więzienia sprzed prawie dwustu lat...
Przekaż swój 1% podatku
Szanowni Państwo,
gorąco zachęcamy do przekazania 1% podatku na rozbudowę Katolickiej Szkoły Podstawowej w Białej Podlaskiej. Każdy może odprowadzić 1% podatku wpisując nr KRS 0000223111 i cel szczegółowy: 37815 KSP Wpłacone przez Państwa pieniądze zostaną spożytkowane na bezpośrednie cele związane z edukacją dzieci i młodzieży. Zachęcamy do przystąpienia do akcji i jej rozpropagowania. Dziękujemy!
Kort tenisowy

Kalendarz KLO 17/18
Broszura MEN
Dziennik elektroniczny
KLO w radiu
Matura
Olimpiady 2017/2018
EWD - Edukacyjna Wartość Dodana
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Polecamy